Lisans Programı

 

Lisans programı broşürü TÜRKÇE İNGİLİZCE

Sınav Kuralları

Dönem Ödevi ve Tez Yazım Kılavuzu

 

Bölümümüz, uluslararası standartlarda yüksek seviyede lisans ve lisansüstü (yüksek lisans ve doktora) programlarıyla öğrencilerimizi akademik kariyer yapmaya ve devlet sektörü ve özel sektördeki çalışma hayatına hazırlamaktadır.

Öğrencilerimizin yurt içi ve uluslararası alanlardaki başarıları bize gurur vermektedir. Mezunlarımız, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) gibi kamu kurumlarında ve önde gelen banka ve şirketlerde çalışmaktadır. Birçok mezunumuz Avrupa ve Amerika'nın seçkin üniversitelerinde yüksek lisans ve doktora eğitimi almaktadır. 2005-2006 akademik yılından itibaren TÜBİTAK'ın son sınıf lisans öğrencileri için verdiği yurt içi lisans üstü bursunu bölümümüzden birçok lisansüstü öğrencimiz kazanmıştır.

Bölümümüz, öğrenci değişim programları konusunda öğrencilerimize destek vermektedir. ERASMUS Öğrenci Değişim Programı kapsamında 2006-2007 akademik yılından itibaren her yıl artan sayıda öğrencimiz yurt dışına gönderilmiştir. Bölümümüzün Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde 30'un üzerinde üniversite ile yaptığı ikili anlaşmalar mevcuttur. 2017-2018 akademik yılında  35 öğrencimiz ERASMUS değişim programı kapsamında yurt dışında öğrenim görmeye hak kazanmıştır.

 


Bu sayfa İngilizce İktisat tarafından en son 14.08.2017 09:39:19 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM